Łódzcy bibliotekarze na sportowo – kolejny Biblio Cup i rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Nie wiem co jest takiego w Łodzi, że tamtejsi bibliotekarze tryskają energią i pomysłami. Na wiosnę łódzkie środowisko moli książkowych ma wyjątkowo bogatą ofertę rekreacyjną. W sumie to każdy znajdzie coś miłego dla siebie na nadchodzące dni:

Po pierwsze Pulowerek ma przyjemność być patronem medialnym kolejnej edycji piłkarskiej fiesty, czyli turnieju Biblio Cup. Jak czytamy w informacji przekazanej przez organizatorów:

Jest to kolejna edycja rozgrywek bibliotekarzy i przyjaciół , która odbędzie się dnia 15 maja 2010 roku na boisku KS METALOWIEC przy ul. Jachowicza 1 w Łodzi w godzinach 9.00-17.00.

Organizatorami są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Łodzi i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna , Rada Osiedla Chojny – Dąbrowa , Partnerstwo Dzielnicowe „Razem dla Górnej”. Współorganizatorem Miasto Łódź.

W rozgrywkach uczestniczyć będą drużyny Miejskiej Biblioteki Publicznej  Łódź–Górna, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi , Biblioteki Uniwersyteckiej w Łodzi, Rady Osiedla Chojny- Dąbrowa , Czytelnicy Filii Nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna , Gimnazjum 45 , Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Łodzi, Pubu Biblioteka, Fundacji „ Projekt Łódź” oraz drużyna studentów Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Lista drużyn jest jeszcze otwarta więc jeśli ktoś dojdzie to dopiszemy i wyślemy informację.

Rozgrywkom piłki nożnej towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci, grillowanie kiełbasek i ciekawe porady kosmetyczne dla Pań.

Wstęp na zawody wolny. Impreza będzie ubezpieczona i zabezpieczona medycznie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie domowej turnieju Biblio Cup.

Drugą imprezą, którą chcielibyśmy wam zaproponować jest bibliotekarski rajd rowerowy pt: Odjazdowy Bibliotekarz:

Jak widać na załączonym plakacie oprócz atrakcji sportowych, będzie można także wymienić się książkami i zobaczyć swoich ulubionych pracowników biblioteki na bicyklach. Jak czytamy, organizatorzy mają zamiar upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Ma to być:

  • integracja łódzkiego środowiska bibliotekarskiego
  • propagowanie roweru jako środka lokomocji
  • walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu

Organizatorzy piszą także:

Akcja kierowana jest do całego środowiska bibliotekarskiego z regionu łódzkiego, a także do wszystkich osób i instytucji związanych z rynkiem książki i mediów. Zapraszamy również osoby promujące rower jako środek transportu oraz innych zainteresowanych udziałem w wydarzeniu.

***

Jestem pod wrażeniem energii i pomysłów łódzkiego środowiska bibliotekarskiego.  Pozazdrościć. Genialnie udowandniają, że jak się chce to można.

Mamy nadzieję, że w naszym portalu pojawią się niedługo relacje z tych imprez.

pozdrawiam

MR

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB