Natrafiłem na świetny blog prezentujący bibliotekarską modę… ale nie żadne wyimaginowane stroje z wyobrażeń o tym jak powinni wyglądać bibliotekarze, ale prawdziwe, życiowe fotki ludzi książki w ich naturalnym środowisku. „Librarian Wardrobe”, bo o nim mowa, to bardzo obszerny (kilkaset zdjęć) blog prezentujący zdjęcia bibliotekarzy i bibliotekarek przy pracy oraz podczas konferencji.

Blog tworzy grupka uśmiechniętych bibliotekarzy ze Stanów Zjednoczonych, jednak zdjęcia możemy dodawać samodzielnie, wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza. Zacznijcie dodawać własne fotki, jeśli podoba wam się ten projekt!

A jak wyglądają bibliotekarze? Jak się ubierają i prezentują? Barwnie, ciekawie, bez kompleksów i z uśmiechem!

Cataloging & Technical Services Librarian
Jewish Library
New York, NY

Career Library Assistant
Career center
Large State University in Pennsylvania
Wrap dress, impractical shoes with 4.75 inch heels, & a practical cardigan.

Yvonne Mery
Instructional Services Team Librarian
University of Arizona Libraries

Jo Ann Greenberg, Deputy City LibrarianEscondido Public Library, California 

Fall allows me to be a bit more creative with my wardrobe because it gives me the opportunity to get around some outdated staff dress codes. In the summer it’s basically pants only because I can’t deal with the idea of nylons when it’s 90F and humid. The skirts come out when it gets cold because then I’m happy to rock some comfy tights, leggings, or boots under them.
Director of Library and Archives
Private city club collection
Chicago, Illinois

 ***

Oprócz kobiet prezentują się także (oczywiście!) mężczyźni!

“You feel me?”
Raoul Basa
Library Assistant
Ryerson and Burnham Libraries, the Art Institute of Chicago
Chicago, IL

I saw Jack walk by while I was waiting for my Emerging Leaders teammate, Erik and thought I should bother him for a picture. Luckily, it turned out Erik knows Jack, so I got a photo in while they were talking :)
Jack Martin
YA Librarian
Public Library
NY

***

Polecam: http://librarianwardrobe.com

Prosty pomysł, trochę inspiracji, wsparcie kilku osób i pojawia się nam coś bardzo wartościowego. Projekt taki jak „Librarian Wardrobe” z pewnością miałby większe trudności z wystartowaniem w Polsce, bo jesteśmy mniej otwarci i bardziej krytyczni wobec samych siebie niż nasi amerykańscy koledzy…

…A może się mylę!

 pozdrawiam

MR

 

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB