10 filmowych przeróbek poleca kolega z Singapuru [audiowizualny]

Dzisiejsze zestawienie filmików w całości spowodowane zostało przez pewnego młodego bibliotekarza z Singapuru. Aaron Tay w 2010 roku stworzył listę dwunastu dziesięciu filmowych przeróbek związanych w jakiś sposób z bibliotekami i opublikował na swoim blogu. My szanujemy pracę naszego azjatyckiego kolegi i udostępniamy je nadwiślańskim bibliotekarzom:

Władca Pierścieni:

***

Matrix:

***

Mission Impossible

***

Ghost Busters (klasyk!)

***

A Christmas Carol:

***

Conan:

***

Gliniarze:

***

CSI:Library

***

Survivor:

***

Czarnoksiężnik z OZ:

***

To właśnie 10 filmików od azjatyckiego kolegi. Było dwanaście, ale dwa już nie są dostępne… Poza tym w ciągu ponad dwóch lat pojawiło się już sporo nowych przeróbek, więc wszystko przed nami!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB