Manifesty, ody i psycho-techno dla bibliotekarzy [audiowizualny]

W dzisiejszym audiowizualnym podano: manifesty, ody i psycho-techno. Wszystko specjalnie dla bibliotekarzy, w najlepszym gatunku i świeżo wyłowione z internetu. Zapraszamy do audiowizualnej uczty w najlepszym bibliotekarskim lokalu w tej części galaktyki:

Zaczynamy manifestem przygotowanym przez International Young Librarians Academy:

***

Jest też wspominana już kiedyś przez nas „Oda do bibliotekarzy”:

***

Wycieczka po nowej bibliotece w Birmingham, która jest największa na świecie i podbija media w ostatnim czasie:

http://www.youtube.com/watch?v=WKz0IFBFioc

i materiał o dziewczynie, która dokonała otwarcia tejże biblioteki:

***

Nie spotkałem się jeszcze z takim sposobem na przedstawienie nowego członka załogi. Może zrobienie krótkiego wideo i wrzucenie na profil biblioteki to dobry pomysł? Tutaj akurat wywiad (rzeka) z nową bibliotekarką. Niestety pani wygląda na nudną i stereotypową bibliotekarkę:

***

Niezłe urządzenie do zabawy, jeśli nie mamy akurat pod ręką nikogo, kto chciałby pograć z nami w gry fabularne. Choosatron, czyli drukarka z przyciskami do wyboru opcji. Tutaj na przykładzie gry, którą można by na ojczysty przetłumaczyć jako „Młodszy Bibliotekarz”:

http://www.youtube.com/watch?v=saC0OXAgCak

***

Klasyk, „Silent library” – zazwyczaj nie dodajemy go do przeglądów, bo się już trochę przejadł, ale ten odcinek w wykonaniu gwiazd wrestlingu. Ot, takie kuriozum:

***

Bibliotekarz, jakiś Pan, bibliotekarka i coś, co wygląda na trójkąt miłosny. Dość długi, bo 30-minutowy filmik gdzieś z dalekiej Azji. Jak ktoś cały obejrzy, niech da znać, o co w tym biega dokładnie:

***

Psycho-techno dla najmłodszych… o bibliotece:

***

Na zakończenie będę was jeszcze raz zachęcał do obejrzenia przygotowanego przez nas trailera promującego grę miejską podczas zbliżającego się 8. Forum Młodych Bibliotekarzy w Olsztynie:

Miłego!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB