Wstałem rano. Do pracy nie poszłem, to se żem pomyślał, skrobnę Sobotni Dyżur coby ludkowie sie na szychcie ni nudzili. Siadłem i napisałem com widział i czytał w internetach. A szło to tak:

Miniony tydzień był bardzo intensywny, pomimo że formalnie miałem urlop tzw. wypoczynkowy. Na Pulowerku udało nam się wrzucić w tym tygodniu 10 tekstów (11 licząc z Sobotnim), co może stanowić nowy rekord Pulowerka! Odwiedziłem w końcu Bibliotekę Manhattan w Gdańsku i miałem czas, żeby pomyśleć, co by tu jeszcze wymyślić na Pulowerku, żeby było ciekawiej. Cały czas jeszcze w głowie kołaczą się przemyślenia po 8FMB, a tutaj już zbliża się Kongres Bibliotek! Krejzy tajm 😀

http://pulowerek.pl/wp-content/uploads/2013/09/fmb_08.jpg

[Wkrótce pojawi się wpis „Making of…  Gigantyczny Chłopak w Pulowerku”]

***

Z dalekiego internetu nadają:

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/c6/cb/523c87ca6b5d8_p.jpg?1379698706

…poza tym wiele się nie działo, jakiś spokojny w mediach był ten tydzień, widać mainstreamowe media także odpoczywały po Forum 🙂

***

Z naszego internetu podają:

Miniony tydzień to cały czas jeszcze echa 8. Forum Młodych Bibliotekarzy. Możemy przeczytać refleksję autorstwa Dominiki Palecznej na Bibliosferze oraz Piotra Szeligowskiego na Blogu Bibliotekarza. Ja także dorzuciłem swoje 10 przemyśleń oraz galerię 74 fotek z imprezy. Było faaaajnie, pozdrawiam wszystkich forumowiczów jeszcze raz i do zobaczenia w przyszłym roku!

Bardzo ciekawie prezentuje się cykl tekstów Pauliny Milewskiej o bibliotekach i komunikacji mailowej. Pierwsza część zatytułowana Komunikacja e-mailowa – bolączka czy konik bibliotek? druga zaś Komunikacja e-mailowa – ranking bibliotek

Alodia z bloga Kot na Gałęzi pisze o „Modzie na książkę w Galeriach Handlowych”. Jest to niezaprzeczalnej jeden z aktualnych trendów. Mnie się podoba! A na osłodę polecamy bibliotekarskie łakocie, które są wg Alodii doskonałym lekiem na „dzień świra”, który się przytrafia nam wszystkim od czasu do czasu:

***

Eva Scriba poleca wycieczkę do Kórnika, aby usiąść na ławce obok Wisławy Szymborskiej i… kota (oczywiście!). Natomiast z „Wysokich Obcasów” koleżanka poleca wywiad z 26-letnią (o tak!) dyrektorką biblioteki w Łaziskach.

http://4.bp.blogspot.com/-VghA1HQ9S-c/UjaKyhT2c7I/AAAAAAAAE_w/4o6hZjiiIOU/s1600/P1090333.JPG

***

Lustro Biblioteki zacieśnia swoje więzi z Największą Organizacją Branżową. Niestety. Szkoda…

***

Komiks w Bibliotece poleca najnowszy numer Zeszytów Komiksowych poświęconych latom 90-tym. Z przyjemnością poczytam, bo był to czas, kiedy „uczyłem się” komiksu, późne lata 90-te, kiedy powstawały jedne z moich ulubionych polskich serii komiksowych „Wilq” i „Osiedle Swoboda” + cały magazyn „Produkt”)

http://abrewiacje.files.wordpress.com/2013/09/zk_16.jpg?w=480&h=500

***

Na zakończenie musi być coś śmiesznego, żeby pozostawić pozytywne wrażenie po lekturze Sobotniego, więc sięgam po broń najcięższego kalibru:

Koty nie lubią się nudzić:

http://ih.constantcontact.com/fs171/1107631263943/img/75.jpg?a=1110597209848

http://www.bluebomber.com/japan/12/cat_reading_2.jpg

Miłego weekendu!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB