Zapowiadamy kolejną edycję konkursu „Odpicuj sobie wózek”!!!

Dzięki niemu nie musimy nosić książek na plecach jak tragarze w himalajach. Cztery kółka plus platforma z metalu lub drewna. Nic innego jak wózek na książki. Proste i genialne narzędzie naszej codziennej pracy, któremu należą się wyrazy szacunku i uznania. W tym celu po raz drugi zamierzamy sprawić, by wózki biblioteczne nabrały trochę kolorów, polansowały się w mediach i były bardziej… glamour 🙂

a więc, a więc…

odpicuj-2

Mamy przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu „Odpicuj sobie wózek”, w której zadaniem uczestników będzie zmodyfikowanie i ulepszenie swojego wózka na książki i przedstawienia wyników swojej pracy w postaci zdjęciowej.

http://biblioteki.gropius.com.pl/images/frontend/theme/gropius/_editor/prod/ce2f948e9e65315a1410bf6ea491676b.png

Współorganizatorem konkursu oraz fundatorem głównej nagrody jest firma Gropius – dystrybutor zaopatrzenia dla bibliotek.

***

Jeśli zastanawiacie się, o co chodzi i jak to wygląda, polecamy zerknąć na posty dotyczące poprzedniej edycji konkursu, w której zwyciężył wózek „Kogut” wykonany przez Katarzynę Witkowską i Ewę Kolosa z Biblioteki Zespołu Szkół nr 55 im. St. Maczka w Warszawie:

kogut 7

wszystkie zdjęcia fenomenlnych, przefajnych, nadpomysłowych wózków w konkursie w naszej galerii na portalu Flickr

Nasz konkurs jest wzorowany na amerykańskiej edycji „Pimp My Bookcart” (konkurs niestety nie jest już kontynuowany…), warto więc zerknąć jak to robią w stanach – pisaliśmy o tym także na Pulowerku.

***

To tyle w kwestii  zaanonsowania konkursu Pulowerka oraz firmy Gropius. W poniedziałek ogłosimy regulamin, terminarz oraz zaprezentujemy nagrody, które czekają na uczestników. Już dziś mogę poinformować, że wartość głównej nagrody ufundowanej przez współorganizatora wynosi ponad 1000 polskich nowych złotych  😀

póki co… garść inspiracji w postaci zwycięzców zamorskiej edycji konkursu:

Zwycięzca amerykańskiej edycji 2010:

http://get.unshelved.com/pmb/587.1.large.jpg

***

Zwycięzca amerykańskiej edycji 2009:

http://get.unshelved.com/pmb/485.1.large.jpg

***

Zwycięzca amerykańskiej edycji 2008:

http://get.unshelved.com/pmb/372.0.large.jpg

***

Zwycięzca amerykańskiej edycji 2007:

http://get.unshelved.com/pmb/128.0.large.jpg

***

Do dzieła! Macie cały weekend, by już zacząć planować jak najlepiej upiększyć swój wózek 😀

Więcej informacji organizacyjnych w poniedziałek!!!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB