Przedzierając się przez zmrożone miasto, pomyślałem, że pora na kolejny odcinek audiowizualnego przeglądu branży bibliotekarskiej. Niskie temperatury są bardzo motywujące, aby jak najszybciej dotrzeć do pracy i zasiąść za komputerem… zatem zasiadajcie i oglądajcie:

15 tysięcy Łotewskich wielbicieli książek stworzyło łańcuch między starą i nową Biblioteką Narodową, żeby pomoc w przeprowadzce… taka nowa moda:

***

Kolejna reklama w bibliotece, raczej słaba:

***

Irytujący gówniarze przeszkadzają ludziom w bibliotece:

***

Filia nr 2 MBP w Lublinie grała w Orkiestrze i nakręciła spot:

***

Dokument o bibliotece w Bieruniu:

***

Tajemnicza historia z tajemniczą bibliotekarką:

***

Całkiem fajne książkowe domino:

***

I zespół, który sobie pogrywa w bibliotece:

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB