Szybki konkurs z okazji Dnia Domeny Publicznej!

Na początku każdego roku na całym świecie otwiera się dostęp do nowych zasobów, które przestały podlegać ograniczeniom prawa autorskiego i przeszły do domeny publicznej. Każdy może je swobodnie rozpowszechniać i wykorzystywać. Koalicja Otwartej Edukacji zaprasza do udziału w tegorocznym Dniu Domeny Publicznej, wydarzeniu promującym ideę wolnego dostępu do kultury i ponownego wykorzystania zasobów dziedzictwa.

DDP2014

Z okazji Dnia Domeny Pulowerek wspólnie z Koalicją Otwartej Edukacji ogłasza konkurs.

Każdy, kto wyśle na adres konkurs@pulowerek.pl do 17 stycznia (włącznie) autorski projekt mema poświęconego domenie publicznej, prawu autorskiemu czy barierach dostępu do zasobów kultury weźmie udział w losowaniu zestawów publikacji o prawie autorskim i gadżetów instytucji współpracujących w ramach Koalicji (m.in. Fundacji Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowego czy Wikimedia Polska)

Najważniejsza sprawa:

Do wykonania memów wykorzystać można zasoby z domeny publicznej:

Pod tym linkiem znajduje się lista stron na których możecie znaleźć wolne zasoby

przykładowe memy:

644tu

644t0

Powodzenia i czekamy na wasze memy!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB