W konkursie „Odpicuj Swój Wózek!” brali udział pierwszy raz. Cztery osoby pracowały przez trzy dni. Wózek biblioteczny, który odpicowali, nieoczekiwanie – zwyciężył. O tym, czym się inspirowali, jak opiniują konkurencję oraz dlaczego cieszą się z wygranej… GBP w Mierzęcicach w rozmowie z GROPIUS-em.

wozek

GROPIUS Artykuły Dla Bibliotek: Skąd dowiedzieliście się o konkursie?

Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach: Z Facebooka. Natknęliśmy się na informację portalu Pulowerek.

GROPIUS: Uważacie, że przedmioty biblioteczne wymagają „odpicowania”?

GBP: Niektóre rzeczy wymagają „odpicowania”, żeby było ciekawie i niekonwencjonalnie. A w konkursie wzięliśmy udział przede wszystkim dla zabawy!!! No i dla możliwości wygrania fajnej oraz przydatnej nagrody.

GROPIUS: Czym się inspirowaliście, tworząc zwycięski wózek?

GBP: Kilka dni wcześniej organizowaliśmy lekcje biblioteczne dla dzieci w oparciu o wiersze Jana Tuwima, w związku z ogłoszonym w 2013 r. Rokiem Tuwima. Lekcje odbyły się pod hasłem: „Witamy w Tuwimowie”. To była nasza inspiracja.

GROPIUS: Skąd tyle głosów na wasze dzieło?

GBP: Do głosowania namawialiśmy znajomych oraz czytelników odwiedzających naszą Bibliotekę. Umieściliśmy także informację na Facebooku, na blogu Biblioteki oraz na stronie Urzędu Gminy. Rozwiesiliśmy również sporo plakatów…

GROPIUS: Oczekiwaniu na werdykt towarzyszyły stres i emocje?

GBP: Trochę tak, ale staraliśmy się traktować to wydarzenie jako dobrą zabawę.

GROPIUS: Jak opiniujecie konkurencyjne wózki?

GBP: Bardzo podobały się nam propozycje innych bibliotek. Najbardziej urzekła nas kuchenka. Gratulujemy pomysłu konkurencji!!!

GROPIUS: A jak podoba się wam nagroda?

GBP: Biblioteka od wielu już lat wszystkie książki okłada zwykłą folią do okładania książek. Po otrzymaniu nagrody kilka książek obłożyliśmy folią samoprzylepną do okładania książek. Książki wyglądają o wiele estetycznej, ale w przyszłości nie będziemy jej kupować, ponieważ koszt takiej folii jest zbyt wysoki. Mata samogojąca na pewno bardzo się przyda i ułatwi okładanie książek. Takie przyrządy pojawiły się u nas pierwszy raz. Z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

GROPIUS: A prezenty od Pulowerka?

GBP: Z nadesłanych, pulowerkowych gadżetów, najbardziej podobała się zakładka „łapka” do książek.

GROPIUS: Czy zamierzacie wziąć udział w konkursie ponownie?

GBP: Bardzo chętnie weźmiemy udział, ale już w innym konkursie. Może do wygrania będzie kiedyś nowy wózek biblioteczny…

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz wózek.” – puentują zwycięzcy.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach to przykład, że ciężka praca się opłaca! Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka oraz odwiedzania serwisu Pulowerek, gdzie będą pojawiać się informacje o kolejnej edycji konkursu.

Fundatorami nagród w konkursie „Odpicuj swój wózek” były: Gropius Artykuły dla Bibliotek oraz Pulowerek.

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Pulowerek na FB