„Bibliotekarz inny niż myślisz” to hasło konkursu fotograficznego, wymyślonego i organizowanego przez Pawła Pioterka z Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zdjęcia konkursowe w założeniu mają przedstawiać bibliotekarską profesję z przymrużeniem oka. Bibliotekarze mogą wykazać się tu kreatywnością, fantazją, a także dystansem do siebie samych.

W tym roku w konkursie po raz pierwszy wzięła udział moja biblioteka, czyli Biblioteka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.  Nasza sesja trwała cztery godziny – z małą przerwą na regenerację sił i odbyła się oczywiście poza godzinami pracy. Każda z nas przedstawiła własny pomysł na zdjęcie i konsekwentnie – przy pomocy przeróżnych rekwizytów, bardzo dobrze dobranych – go zrealizowała.

A oto wyniki naszych zmagań z tematem:

IMG_4320

IMG_4353

IMG_4426

IMG_4479

Temat przewodni konkursu postanowiłam potraktować nieco bardziej dosłownie, przebierając się za tego Innego. Obcego właściwie. Nie było łatwo – w aluminiowej folii i masce było mi bardzo gorąco, a dodatkowo podświetlały mnie lampy biurkowe – czułam się jak w saunie. Gdy jednak zobaczyłam efekt końcowy, stwierdziłam, że było warto.

Pokonały nas większe biblioteki, liczniej reprezentowane na rozstrzygnięciu konkursu, ale samo przygotowanie zdjęć było niesamowitym doświadczeniem – bardzo nas – mimo odmiennych gustów – zbliżającym. No i przede wszystkim była to okazja do bardzo dobrej zabawy!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Pulowerek na FB