W ramach Akademii Kultury – BIBA 2014 Instytut Książki oraz Wydawnictwo EMG ogłosiły konkurs na projekt kulturalny w bibliotece. Celem konkursu jest wyłonienie uczestników szkoleń, które odbędą się podczas festiwali literackich: Bruno Schulz. Festiwal (Wrocław 14-19 października 2014), Festiwalu Conrada (Kraków 20-26 października 2014), festiwalu Puls Literatury (Łódź 28 listopada – 7 grudnia 2014).

Untitled-1

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich bibliotekarzy z bibliotek publicznych. Do udziału w szkoleniach zakwalifikowanych zostanie po 20 uczestników na każde szkolenie, którzy w terminie do dnia 22 września 2014 roku włącznie nadeślą na adres warszawa@instytutksiazki.pl opis imprezy literackiej, którą chcieliby zorganizować w swojej placówce. Nagrodą dodatkową będzie 5000 zł na dofinansowanie realizacji najlepszego projektu, wybranego spośród projektów przesłanych na konkurs przez uczestników szkoleń.

Akademia Kultury – Biblioteczne Inicjatywy, Biblioteczne Aktywności (w skrócie BIBA) to projekt Instytutu Książki i Wydawnictwa EMG mający na celu podnoszenie kompetencji moderatorów DKK, bibliotekarzy bibliotek publicznych, studentów bibliotekoznawstwa, pracowników domów kultury w zakresie: m.in. tworzenia koncepcji i organizacji imprez, skutecznego i szerokiego wykorzystania nowych mediów oraz zrozumienia ich roli jako nowego kanonu komunikacji społecznej, a także znajomości współczesnego życia literackiego i trendów artystycznych, podstaw działań promocyjnych i umiejętności pozyskiwania środków.

Więcej informacji na stronie IK

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB