Jak najlepiej spędzić Dzień Dziecka? Oczywiście z biblioteką! Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej swoich najmłodszych czytelników, w dniu ich święta postanowiła przenieść do krainy bajek. 1 czerwca dzieci wezmą udział w Jarmarku Bajek i Baśni. Impreza odbędzie się w miejscu nietypowym dla biblioteki, bo w sąsiadującym z nią parku, trwać będzie w godzinach od 11.00 do 18.30.

plakta_jarmark
Jarmark rozpocznie pochód baśniowych postaci, w którym uczestniczyć będą dzieci z dąbrowskich szkół i przedszkoli. Na uczestników imprezy czekać będzie ogrom atrakcji, m.in.: animacje i zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne i rytmiczne, gry literackie, wspólne czytanie. Nie lada gratką dla młodych miłośników literatury będzie spotkanie z popularnym pisarzem Marcinem Pałaszem. Wielbicieli Kermita, Wielkiego Ptaka i Elmo zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnym spektaklu „Kolorowa Ulica Sezamkowa”.

plakta_jarmark_jpg

Wydarzenie jest częścią akcji „2015 Rok Promocji Czytelnictwa – Zaczytana Dąbrowa”. Jest to przedsięwzięcie zainicjowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, na które składa się szereg działań mających na celu promocję literatury i popularyzację postaw czytelniczych.
Kolejne imprezy, które odbędą się w ramach projektu to: Robinsonada – 3 lipca, Biblioteka na Plaży – 17 lipca i 14 sierpnia, Festiwal Fantastyki – 4 września.

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.