Nie ma Open’era bez książek i czytania

Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Alter Art i w tym roku szykuje książkowe atrakcje na Festiwalu Open’er. Jesteśmy na Open’erze już czwarty raz! Będzie biblioteka, spotkania autorskie i mnóstwo atrakcji. A wszystko to w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

image

Nasza biblioteka jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich od 1 do 4 lipca! Konkursy, zabawy literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki, zapewnimy kontakt z książką. A tym, którzy dotąd stronili od książek pokażemy, że warto czytać.

Dzięki wydawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli zapełnić półki naszej biblioteki, wybór będzie ogromny – nowości i klasyka, coś dla miłośników muzyki, filmu, fantastyki i historii, biografii, reportaży, kryminałów i dobrych powieści. Będą też książki dla dzieci i młodzieży.

A w konkursach specjalnych specjalne nagrody – kultowe już koszulki Instytutu Książki z Witkacym i Schulzem wyprodukowane przez Pan Tu Nie Stał. Zapraszamy!

Ale to nie wszystko, bo w tym roku w ALTERCAFE nasi wyjątkowi goście:

  • 2 lipca: Ziemowit Szczerek
  • 3 lipca: Magdalena Grzebałkowska
  • 4 lipca: Zygmunt Miłoszewski

Zawsze o 16.15. Będą ciekawe rozmowy i autografy!

image(1) unnamed

Prowadzenie: Michał Nogaś (Program Trzeci Polskiego Radia) i Szymon Kloska (Instytut Książki).

Drake, A$AP Rocky, Modest Mouse, Alt-J, Alabama Shakes,Faithless, The Prodigy, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Przybysz, Ziemowit Szczerek, Magdalena Grzebałkowska, Zygmunt Miłoszewski i festiwalowa biblioteka pełna książek. Tak zapowiada się tegoroczny Open’er.

Do czytania na Lotnisku Gdynia-Kosakowo zapraszają Instytut Książki, Program Trzeci Polskiego Radia i Alter Art. A wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! Czytajmy! Warto!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB