Jaki jest najlepszy sposób na zaręczenie się z bibliotekarką? Oczywiście nie skuszą jej do tego wakacje „all inclusive”, kabriolety, zachody słońca czy jakieś inne znane z filmów bzdety. Trzeba wiedzieć do kogo się startuje i dostosować kaliber strzelby do zwierzyny, którą chcemy „ustrzelić”.

marriage

Wiadomo przecież nie od dziś, że bibliotekarki interesują się jedynie książkami. Poza nimi świata nie widzą. Dlatego najlepszym sposobem aby poprosić ją o rękę jest wykorzystanie jej słabości (książki) i wtedy żadna absolwentka bibliotekoznawstwa nam się nie oprze.

Zdecydowanie ryzykownym sposobem jest użycie książki w następujący sposób:

http://inspiringpretty.com/wp-content/uploads/2014/03/book-marriage-proposal-682x1024(pp_w568_h852).jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4a/08/60/4a08608a18f24170f82a4f54a362165d.jpg

http://blog.snapable.com/wp-content/uploads/2013/08/harry_book.jpg

99% bibliotekarek nie zauważy nawet tego pierścionka, podniesie jedynie krzyk że zniszczyłeś książkę. Masz przechlapane i zapewne niedługo znajdzie sobie innego mola książkowego. Pamiętajcie: wycinanie książek to nie jest dobry pomysł. Nie próbujcie też pisać po tekście ani wyrywać stron i zaznaczać na nich miłosnego wyznania. Podziałałoby może na jakąś blogerkę książkową 🙂 , ale prawdziwa bibliotekarka na widok uszkodzonego woluminu dostaje palpitacji serca i zdecydowanie nie na myśl o swoim zamążpójściu.

Proponujemy jednak alternatywę, która powinna zadziałać nie tylko na bibliotekarki, ale także na te z Pań które są zainteresowane komiksami. W obu przypadkach dobrym pomysłem zaręczynowym może być zrobienie/zamówienie flipbooka:

http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/02/marriage-proposal-flipbook-flippist-3.gif

http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/02/marriage-proposal-flipbook-flippist-5.gif

http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/02/marriage-proposal-flipbook-flippist-2.gif

http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/02/marriage-proposal-flipbook-flippist-1.gif

…a tutaj możecie zobaczyć taki flipbook na polu bitwy:

Jak dowiedziono: DZIAŁA!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB