Biblioteki Publiczne Katalizatorem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego [Konferencja]

Rozwój gospodarki opartej na wiedzy, wzrost znaczenia społeczeństwa informacyjnego i dynamiczny proces cyfryzacji sprawiają, że dotychczas wyraźna granica między światem realnym a wirtualnym staje się coraz płynniejsza. Jak zrozumieć tę nową rzeczywistość i jak się w niej odnaleźć? Jak mądrze z niej korzystać i podporządkować ją naszym celom? W zrozumieniu otaczającego świata od wieków pomagały nam biblioteki i ich księgozbiory – jednak czy w epoce cyfrowej dalej mogą pełnić taką rolę?

Robot

Odpowiedzi na te oraz inne pytania będziemy szukać wraz z Państwem już 20 listopada 2015 r. w Warszawie podczas konferencji „Biblioteki Publiczne Katalizatorem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” w ramach projektu „GO GO GO_PRO! – Public Libraries as Regional Programming Centers” przy wsparciu fundacji „The Reading and Writing Foundation” (program: „Public Libraries 2020”).

W ramach konferencji odbędą się dwa panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni goście oraz uczestnicy dzielić się będą swoimi przemyśleniami w zakresie następujących kwestii:

A. Panel dyskusyjny nr 1: Biblioteko, dokąd zmierzasz? – Wizja biblioteki 2020
B. Panel dyskusyjny nr 2: Biblioteka publiczna a rozwój społeczeństwa informacyjnego

W trakcie dyskusji przedstawione zostaną dobre praktyki, przykłady skutecznych działań podejmowanych przez biblioteki publiczne w obszarze edukacji pozaformalnej w kraju i za granicą. W konferencji wezmą udział: przedstawiciele władz centralnych oraz lokalnych, dyrektorzy i pracownicy bibliotek, reprezentanci organizacji pozarządowych a także instytucje działające na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz rozwoju i modernizacji bibliotek publicznych. Gościem honorowym będzie Ilona Kish z holenderskiej organizacji „The Reading and Writing Foundation”, dyrektor Programu „Public Libraries 2020”.

Rejestracja na konferencję:
http://konferencjagopro.evenea.pl/

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/548409678648895/

Zapraszamy do udziału!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB