19 listopada (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium „Czytanie na ekranie”. Spotkanie realizowane jest w ramach GET IT 2.0 – miesiąca nowych technologii w bibliotece, organizowanego przez społeczność LABiB.

W trakcie webinarium dowiecie się o rozmaitych formach współczesnej książki i o miejscach, gdzie można czytać online dla własnej przyjemności lub gdzie odsyłać naszych użytkowników, w celu poszerzenia i uzupełnienia oferty bibliotecznej. Opowiemy także o książkach interaktywnych na urządzenia mobilne, o aktywnym czytaniu w chmurze, o projektach Google Books i Wolnych Lekturach, podzielimy się również ulubionymi bibliotekami cyfrowymi (w tym Poloną). Pokażemy, że czytać możesz tam, gdzie chcesz i tak, jak chcesz – w tej chwili ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Czytanie_na_ekranie_grafika

W tajniki czytania na ekranie wprowadzi nas Marta Kostecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, prowadząca liczne warsztaty dla bibliotekarzy z zakresu nowych mediów i nowych technologii. Należy do Komisji Edukacji Informacyjnej przy Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich oraz do sieci LABiB – społeczności aktywnych bibliotekarzy i sympatyków bibliotek.

Webinarium poprowadzi Dagna Mach, kustosz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszynie, koordynator grupy Biblioteka Cyfrowy Świat w sieci LABiB. Interesuje się wykorzystaniem nowych technologii w codziennej pracy i z tego zdarza jej się szkolić bibliotekarzy.

Aby wziąć udział w webinarium:

  • wystarczy 19 listopada o godzinie 18.00 kliknąć link: https://labib-frsi.clickwebinar.com/get-it-2-0
  • Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 175-436-381
  • Jeśli chcesz się połączyć telefonicznie, zadzwoń na +48 (22) 209-2520

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi.

Zapraszamy!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB