Jak efektywnie zbierać archiwalia i prezentować je w Internecie? Weź udział w webinarim!

5 listopada (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na webinarium „Historia lokalna w globalnej sieci – jak efektywnie zbierać archiwalia i prezentować je w Internecie”. Jest to pierwsze internetowe spotkanie w ramach GET IT 2.0 – miesiąca nowych technologii w bibliotece, organizowanego przez społeczność LABiB.

get-it

Czym są Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej? Kiedy warto w bibliotece zbudować archiwum historii lokalnej? Jaki sprzęt i programy będą nam do tego potrzebne? Jak prowadzić dokumentację? Gdzie szukać partnerów do współpracy i jak można prezentować zebrane informacje? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli Małgorzata Zbroszczyk – kierownik Działu Informacji Regionalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, która od wielu lat współpracuje z mieszkańcami regionu nad zbieraniem i prezentowaniem archiwaliów (księgi multimedialne-autoportrety miejscowości, Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, blog regionalny, Chrzanowskie Centrum Informacji Lokalnych, warsztaty dla dokumentalistów społeczności lokalnej).

web1

Webinarium poprowadzi Ewa Szabat – członkini sieci LABiB, bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biszczy, koordynatorka Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej biszcza.archiwa.org.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 5 listopada o godzinie 18.00 kliknąć link:
https://labib-frsi.clickwebinar.com/get-it-2-0

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi. Zapraszamy!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB