Wiele się zmieniło od ostatniego razu, kiedy pisałam o kocim przybyszu. Wtedy, oficjalnie nie był jeszcze kotem bibliotecznym. Teraz już jest, chociaż nie ma na to papierów, koteczka (płeć potwierdzona), otrzymała domek, którym nie pogardziłby żaden zwierzak. Jak przystało na członka bibliotecznego teamu, przeszła badania i odpowiednie procedury lekarskie, które przygotowały ją do pełnienia misji. Wespół z naszą dzielną Strażą Biblioteczną pilnuje, aby nikt nie wykradł cennego księgozbioru. Wprawdzie nie jest psem i nie dysponuje odpowiednim uzębieniem, to pazurki ma. Ponieważ noc długa i ciemna, szczególnie zimą, strażnik i kot idealnie do siebie pasują. Ze względu na duże ryzyko, jakim obarczona jest ta praca, kot świetnie sprawdza się w roli „odstresowacza”.

12553061_1276650945694388_954625962991230830_n

Koteczka oprócz tego, że zagościła przed naszymi progami, co jest niezwykłe już samo w sobie – mądrość ma wypisaną na pyszczku. Pełni też rolę powitalną i jest bardzo elegancka, pomimo urządzanych niekiedy o poranku toalet przed wejściem do budynku. Zupełnie jakby chciała powiedzieć każdemu z osobna. „Widzisz jak się myję? Ty też się umyj.” W końcu bibliotekarz w różnych warunkach pracuje.

Św. Franciszek z Asyżu byłby wielce rad, gdyby zobaczył, jak żyje się naszej koteczce, której do szczęścia brakuje już tylko imienia. Od jakiegoś czasu trwają jego poszukiwania. Kopistki periodyczne mają swoje propozycje imion, będące wynikiem burzy mózgów: Cedułka, Sygnaturka, Biblioteczka, Faramuszka, Etykietka, Libra, Fumetka, Arianta, Konferencja i Fiszka (autorstwa jednej z koleżanek), któremu towarzyszyło: Och, jak ładnie… i wspólnie uznałyśmy, że idealnie pasowałoby do naszej uroczej towarzyszki, ale oczywiście decyzja należy do Komisji czy też Jury, które nad tym czuwa.

Więcej o naszym kocie: https://www.facebook.com/buuwm , http://pulowerek.pl/2015/10/czy-biblioteka-uwm-ma-swojego-kota/ .

pozdrawiam
Effie
bibliotekarka. Kocha zwierzęta, ale przede wszystkim psy. Chociaż nie ma kota w domu, to w głowie tak.

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB