Biblioteka WSH w prowokacyjnej akcji promującej miłość do książek!

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu po raz kolejny postanowiła zachęcić swoich sympatyków do czytania książek!

library pin up2

Z okazji zbliżających się Walentynek postanowiłyśmy skorzystać z możliwości jaką dają nam media społecznościowe i stworzyłyśmy kilkudniowe wydarzenie na Facebooku. Akcja „I Love książki” polega na publikowaniu „wyznań” miłosnych bibliotekarek – gdzie obiektem miłości jest oczywiście książka. Każda z nas okrasiła swoją historię autorskim zdjęciem nawiązującym do omawianej pozycji. Cała akcja promowana jest odważnym plakatem w stylu pin up!

12694871_1129978747015289_1669448633707382773_o

Pierwsze wyznanie miłosne:

Izabela Jurczak – Dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas:
I LOVE „Usagi Yojimbo” Stan Sakai

12657851_1132805193399311_3058170484533625497_o

Każda historia jest opowieścią, nie ważne czy przedstawia się ją słowem, obrazem czy kreską, poważnie czy z przymrużeniem oka, pełną gamą kolorów czy zaledwie czernią na zasadzie prostego kontrastu. Liczy się bohater, który wkracza w nasze „życie wewnętrzne” tak że zapominamy o własnej rzeczywistości, o własnym ja, stapiamy się wspólnie w jedną całość, liczy się jego historia.

Dlaczego ta opowieść? To odzwierciedlenie bardzo dużym zainteresowaniem i fascynacją kinem oraz kulturą japońską, duchowością obecną w każdej minucie i elemencie życia, zasadami obowiązku, honoru i lojalnością czyli esencją bushido oraz „magią choreografii” charakterystyczną dla sztuki walki mieczem samurajskim, czyli kataną.

Dlaczego ta opowieść? Ponieważ jest historią, której bohaterem mógł być każdy z nas, która mogła wydarzyć się w każdym miejscu na świecie, w każdej czasoprzestrzeni i w każdym z XX wieków naszej cywilizacji. Ponieważ przedstawia życie i wciąż nowe próby, walkę z przeciwnościami i słabościami, dążenie do bycia dobrą osobą i zasady, dla których warto poświęcić życie.

Dlaczego ta opowieść? Ponieważ pochodzi z Dalekiego Wschodu, mimo iż stworzona w Ameryce. Ponieważ jest zwierciadłem, tak bardzo ludzkim, mimo iż zwierzęta wiodą w niej prym. I w końcu – ponieważ jest totalną odskocznią od Marvela, równie doskonałą, ale bardziej realistyczną.
Ciekawe? Inne? Intrygujące?

Zobacz i przeczytaj pierwszy tom (Stan Sakai, Ronin. Mandragora 2004). Potem zdecydujesz czy zarzucisz i powiesz „Nigdy więcej!”, czy przeczytasz i obejrzysz pozostałe 28 tomów i będziesz czekał na kolejne!!!

Zapraszam i polecam:

Jagoda Szostak
pomysłodawczyni akcji.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/804458663031521/

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB