Ogólnopolska konferencja „Nie zmuszajmy dzieci do czytania”

Zapraszamy pracowników bibliotek dziecięcych, instytucji kultury, nauczycieli szkół i przedszkoli na ogólnopolską konferencję „Nie zmuszajmy dzieci do czytania – nowe spojrzenie na czytelnictwo dziecięce” organizowaną w ramach obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i 10-lecia Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci ABECADŁO.

Abec_konf1Konferencja będzie okazją do spotkania i wymiany myśli przedstawicieli środowiska bibliotekarzy, ekspertów w dziedzinie literatury dziecięcej, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie najnowszym trendom w literaturze, książce i czytelnictwie dziecięcym. Zaproszenie do Olsztyna przyjęli dr hab., prof. UW Grzegorz Leszczyński, mgr Anna Maria Czernow z Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz mgr Agnieszka Stróżyk, tłumacz literatury szwedzkiej, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Naszymi gośćmi będą również przedstawiciele wydawnictw szczególnie dbających o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski książek dla młodych czytelników.

W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty prowadzone przez Agatę Półtorak – autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz pracowników biblioteki Abecadło. Uczestnicy zajęć poznają kreatywne formy pracy z książką i metody animacji tekstów literackich mające na celu rozbudzenie aktywności czytelniczej dzieci

Zgłoszenia na konferencję prosimy przesłać do 29 lutego 2016 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Opłata konferencyjna wynosi: 150 zł. Koszty podróży i noclegów pokrywają uczestnicy lub instytucje delegujące. Organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne, obiad w pierwszym dniu konferencji, przerwy kawowe.

Wpłaty należy dokonać w terminie od 15 do 29 lutego 2016 roku.

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Ewa Romejko, Małgorzata Karpiesiuk tel. 89 527-28-10
Formularz kontaktowy: http://www.abecadlo.olsztyn.pl/konferencja/kontakt-2/

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB