Dziś Pulowerek.pl kończy 7 lat!

Siedem lat temu pojawił się pierwszy tekst w portalu Pulowerek.pl, więc mamy dziś całkiem przyjemną okazję do świętowania. 11 maja to urodziny Pulowerka! Za nami kolejny rok w bibliotekarskim internecie.

5045502202_1d867c8a41_b[Zdj. na li. CC: Will Clayton @ Flickr]

Kiedy siedem lat temu pojawił się pomysł na portal dla bibliotekarzy, nie podejrzewałem że to początek baaaardzo długiej i baaaardzo ciekawej podróży. Prawie dwa tysiące wpisów, niezliczone godziny spędzone na wyszukiwaniu bibliotekarskich ciekawostek, setki maili – to wszystko składa się na „codziennie inny” portal dla bibliotekarzy.

Dziękuję, przy tej urodzinowej okazji, wszystkim redaktorom (obecnym i byłym) tworzącym Pulowerka za teksty które stworzyli i energię którą włożyli w rozwój tej spontanicznej bibliotekarskiej inicjatywy. Miłe słowo i ukłon należy się także sponsorom i partnerom, którzy przez lata pomagali nam utrzymać się na powierzchni internetu.

Ogromne-najogromniejsze podziękowania należą się zaś naszym czytelnikom, zacnym bibliotekarkom i bibliotekarzom, którzy napędzają pulowerkową maszynerię swoimi odwiedzinami, komentarzami, lajkami i udostępnieniami. Bez publiki z pewnością nie przetrwalibyśmy siedmiu lat! (a siedem lat w internecie to jakby siedemdziesiąt lat w „realu”, tak szybko wszystko zmienia się w necie)

Na koniec zaś kilka słów co do naszej przyszłości… zapewne zauważyliście że ostatnio rzadziej pojawiały się regularne wpisy, występowały drobne techniczne problemy i chciałbym przy tej urodzinowej okazji przeprosić za niedogodności, jednocześnie zapewniając sporą restrukturyzację Pulowerka. Tuż po zakończeniu Tygodnia Bibliotek nasz portal na kilka dni zostanie wyłączony z normalnego użytkowania w celu przeprowadzenia remontu strony. Musimy (i chcemy) zmieniać się, żebyśmy mogli wszyscy razem świętować za rok ósme urodziny portalu Pulowerek.pl 🙂

Dziękuję, pozdrawiam i do usłyszenia Szanowni Pulowerkowicze!

Zanim popędzisz dalej, mam do Ciebie prośbę :)

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz wesprzeć niezależnego bibliotekarskiego blogera. Zajrzyj proszę na mój profil na Patronite.pl i postaw mi wirtualną kawę

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tekst o tym dlaczego warto to zrobić

About the author

Nazywam się Maciej Rynarzewski. Jestem bibliotekarzem, ale takim trochę „inaczej”: mam zdecydowanie odmienne spojrzenie na biblioteki i bibliotekarstwo od urzędowo obowiązującego i nie boję się o tym mówić. Czasem ponoszę tego konsekwencje. Przeważnie piszę na wesoło i z dużą dawką ironii, momentami zdarza mi się zająć jakimś tematem całkiem na poważnie. Oprócz pracy w bibliotece prowadzę własną firmę (Mikroagencja Kreatywna), interesuję się science-fiction i chodzę na spacery z psem. Więcej o mnie znajdziecie tutaj.
Pulowerek na FB